Tampkarze

• autor: swornica, 2015-06-09 10:16

PODSUMOWANIE WYSTĘPU TRAMPKARZY W SEZONIE 2014/2015

Rycerze wiosny! Nasi zawodnicy zasłużyli na ten przydomek zdobywając komplet punktów w rundzie rewanżowej.

Początki sezonu były jednak trudne. Drużyna nie była zgrana. Większość zawodników po raz pierwszy grała na pełnowymiarowym boisku. Wszystkie nasze braki było widać w pierwszych dwóch meczach, które przegraliśmy wysoko z Zawadzkiem i Dobrodzieniem. Pierwsze miesiące treningu były poświęcone nadrabianiem podstawowych braków technicznych u zawodników oraz scalaniu zespołu. Przyniosło to efekty na boisku i gra chłopaków zaczynała napierać kolorów, czego efektem był komplet punktów w trzech ostatnich jesiennych meczach.

W przerwie zimowej nasz zespół wzmocnił Daniel Zięba oraz Bartosz Zadka. Z powodów zdrowotnych, przygotowań do rundy wiosennej nie mogło rozpocząć dwóch zawodników z rocznika 2001: Kamil Rogowski oraz Michał Gruska. Doszli natomiast ich rówieśnicy: Krzysztof Mainczyk, Jakub Kuliberda, Grzegorz Janecki, Jakub Kmieciak oraz Jakub Jaworski. Będą to podstawowi zawodnicy w przyszłym sezonie.

Przed rundą wiosenną rozegraliśmy dwa obiecujące sparingi z MOSiRem Opole oraz Pomologią Prószków.

Jak już wspomnieliśmy całą wiosnę graliśmy "koncertowo" (z mniejszymi lub większymi wyjatkami :), a chyba najtrudniejsze warunki postawiły nam zespoły Ligoty Oleskiej oraz Stali Zawadzkie.

Jakby tego było mało twierdza Swornica nie została zdobyta ani razu w sezonie 2014/2015. Z każdego meczu, który graliśmy na własnym boisku schodziliśmy jako zwycięzcy.

Najbardziej boli porażka na jesień z Małąpanwią Ozimek z którą biliśmy się o pierwsze miejsce w grupie, gdyż ten mecz okazał się kluczowy. Do Ozimka wybraliśmy się "gołą" jedenastką. Do przerwy mecz był wyrównany. Do szatni nasi zawodnicy schodzili z wynikiem 1-1. W przerwie meczu trener Minkiewicz musiał zdjąć dwóch zawodników, aby mogli wystąpić nazajutrz w meczu juniorów młodszych. Spotkanie przegraliśmy dogrywając je dziewięcioma zawodnikami. Mimo utraty dwóch zawodników stwarzaliśmy sobie o wiele dogodniejsze sytuacje do zdobycia bramki niż w pierwszej połowie. Gdyby nie ten przegrany mecz, dzisiaj świętowalibyśmy zwycięstwo w lidze wyprzedzając Małąpanew Ozimek o jeden punkt (tabela końcowa znajduje się na dole artykułu), ale nie ma co gdybać :)

Wszyscy zawodnicy zasługują na pochwałę. Każdy grał bardzo dobrze w większości meczów, a jeżeli miał gorszy dzień to koledzy naprawiali jego błędy. Po tym właśnie poznaje się dobry zespół, który w przyszłym sezonie będzie walczył w rozgrywkach ligi juniorów młodszych. W ciągu całego sezonu zawodnicy zgrali się na prawdę bardzo dobrze (o czym świadczy III miejsce na finałach wojewódzkich Piłkarska Kadra Czeka), więc na jesień mimo tego, że będą występować jako młodsi w swojej kategorii wiekowej, powinni sobie dobrze radzić. Na pewno trenerowi Minkiewiczowi będzie trudno rozstawać się ze swoją ekipą.

DRUŻYNA Pkt
1 Małapanew Ozimek 44